Geoplan - Geodezja Gorzów

Pomiary sytuacyjno-wysokościowe

W zakres wykonywanych przez nas czynności wchodzą między innymi pomiary sytuacyjno-wysokościowe. Są one niezbędne do stworzenia bądź też aktualizacji mapy zasadniczej, a do ich wykonania upoważniony jest wyłącznie geodeta posiadający odpowiednie uprawnienia. Czynności te niezbędne są również w celach projektowych, a także do pomiarów inwentaryzacyjnych obiektów budowlanych oraz sieci.

Pomiary sytuacyjne w geodezji pozwalają na identyfikację oraz dokładne określenie położenia punktów załamań osi obiektów liniowych, obrysów obiektów powierzchniowych, a także środków geometrycznych punktowych obiektów. Pomiary wysokościowe natomiast umożliwiają precyzyjne określenie wysokości punktów tych obiektów. Dzięki temu uzyskujemy dokładne informacje na temat szczegółów terenowych w określonym układzie współrzędnych.

W zależności od indywidualnych czynników, prace te mogą być przeprowadzone przy wykorzystaniu różnych metod, takich jak:

  • tachimetria,
  • niwelacja,
  • metoda biegunowa,
  • metoda przedłużeń konturów sytuacyjnych,
  • metoda domiarów prostokątnych,
  • wykorzystanie odbiorników systemów nawigacji.

Na podstawie tych czynności geodeta może sporządzić mapę sytuacyjno-wysokościową. Polega ona na naniesieniu na kopię mapy zasadniczej wyników przeprowadzonych prac. Dzięki temu uzyskujemy dokładny obraz zmian przeprowadzonych na danym obszarze.

Jeśli nie jesteście Państwo pewni, jakich dokładnie analiz potrzebujecie, zachęcamy do kontaktu. Nasi specjaliści z przyjemnością zapoznają się z Państwa oczekiwaniami i zaproponują najlepsze rozwiązanie. Jeśli zainteresuje Państwa nasza oferta, ustalimy dogodny termin spotkania, ponieważ wykonanie czynności geodezyjnych wymaga bezpośredniego kontaktu z badanym przedmiotem.

ADRES:

ul. Dzieci Wrzesińskich 8
66-400 Gorzów Wlkp.
Lubuskie
NIP: 5993180032

Prowadź do celu

KONTAKT:
FORMULARZ KONTAKTOWY:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez firmę Geoplan s.j. w celach marketingowych.Zapoznałem się z polityką prywatności.