Usługi geodezyjne w Gorzowie Wielkopolskim Geoplan Sp. J.

Skanowanie laserowe

Zdobyte na przestrzeni ostatnich lat bardzo duże doświadczenie pozwala naszej firmie na realizację szeregu usług geodezyjnych. W ostatnim czasie bardzo dużym zainteresowaniem klientów cieszy się skanowanie laserowe 3D budynków oraz terenów. Zaplecze naszej firmy to bardzo nowoczesne urządzenia oraz systemy informatyczne pozwalające na przeprowadzenie tego typu realizacji z dbałością o nawet najmniejszy szczegół. Skanowanie laserowe budynków i terenów w technologii 3D pozwala przede wszystkim na tworzenie niezwykle dokładnych modeli ułatwiających pracę różnym podwykonawcom, jak na przykład projektantom.

Skaner laserowy – geodezja o szerokim zastosowaniu

Skanowanie laserowe terenu w technologii 3D przydaje się wszędzie tam, gdzie niezbędne jest tworzenie bardzo precyzyjnych modeli – w przemyśle, architekturze czy też konserwacji zabytków. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych urządzeń geodezyjnych oraz przy wykorzystaniu ogromnego doświadczenia naszych pracowników, jesteśmy w stanie wykonać pomiary nawet bardzo dużych obiektów w niezwykle krótkim czasie.

Laserowe skanowanie budynków i terenów 3D – dlaczego warto skorzystać z prac geodezyjnych?

Tego typu pomiary budynków i terenów znajdują swoje zastosowanie przede wszystkim w przypadku braku dostępu do całości obiektu. W takiej sytuacji tworzy się projekt 3D z zaznaczonymi wszelkimi potrzebnymi elementami. Wykonywane projekty mogą być wykorzystane w infrastrukturze w celu kontrolowania postępu różnego rodzaju prac budowlanych. Swoje usługi świadczymy także na rzecz przemysłu i inżynierii przy analizie przestrzennej obiektów wielkopowierzchniowych, pomiarze ich pionowości i płaszczyznowości, a także w celu pomiaru objętości hałd.

Zachęcamy do zapoznania się ze wszystkimi realizowanymi przez nas pracami geodezyjnymi. Zdobyte doświadczenie, a także nowoczesne zaplecze maszynowe dają nam gwarancję sprostania oczekiwaniom każdego z klientów. Oferowane przez nas realizacje pozwalają na zauważalne skrócenie różnego rodzaju czynności i prac.

Skanowanie laserowe terenu – szybkość i precyzja

Co jeszcze zyskujesz wybierając tę metodę mapowania terenu? Skanowanie laserowe 3D niesie za sobą całą masę istotnych korzyści, zarówno z punktu widzenia specjalisty, jak i właściciela posesji. Niewątpliwą przewagą nad tradycyjnymi metodami pomiarowymi jest fakt, że pozyskane dane od samego początku mają charakter cyfrowy. Taki stan rzeczy znacząco ułatwia – a tym samym przyspiesza – proces przygotowania wizualizacji w środowisku 3D, przekrojów przestrzennych, a także modeli czy ortofotoplanów.

Niewątpliwą zaletą jest tutaj właśnie szybkość działania, a konkretnie krótki czas realizacji całego przedsięwzięcia. W przypadku wszelkiego typu inwestycji budowlanych wymiar czasowy ma niebagatelne znaczenie – bez względu na to, czy mówimy tutaj o kompleksie przemysłowym, lokalnym centrum handlowym, czy domku jednorodzinnym. Skanowanie laserowe stanowi jedną z najszybszych metod tworzenia mapy 3D terenu, przy jednoczesnym zachowaniu najwyższej precyzji pomiarów. Jeśli zależy Ci na czasie – a z doświadczenia wiemy, że tak – nasze usługi są dla Ciebie.

Rozwiązanie to znajduje również powszechne uznanie wśród, inwestorów, deweloperów oraz prywatnych klientów ze względu na swoją uniwersalność. Metoda ta przynosi równie zadowalające efekty niezależnie od rozmiaru oraz ukształtowania powierzchni, stanu roślinności oraz obecnych zabudowań. Jest to więc idealne rozwiązanie zarówno w kontekście niewielkich działek pod zabudowę jednorodzinną, jak i ogromnych połaci terenu przeznaczonego na obiekty komercyjne lub przemysłowe.

Profesjonalne usługi geodezyjne – skanowanie laserowe 3D

Decydując się na skorzystanie z naszych usług skanowania laserowego terenu możesz liczyć na wysoką kulturę pracy naszych specjalistów oraz kompleksową realizację procesu – od fazy planowania, poprzez dokonywanie pomiarów, aż po przygotowanie obrazu 3D. Zachęcamy również do kontaktu w przypadku jakichkolwiek pytań lub wątpliwości odnośnie do przebiegu przedsięwzięcia, kosztorysu oraz innych aspektów realizacji.

Inne usługi:

Geodezyjna inwentaryzacja powykonawcza, mapa do celów projektowych, podziały i rozgraniczenia, pomiary sytuacyjno-wysokościowe, pomiary przemieszczeń, pomiary powykonawcze, wznowienie granic nieruchomości, wznowienie znaków granicznych, obliczanie mas ziemnych, regulacja stanów prawnych nieruchomości, pomiary osiadania, przemieszczeń, pionowości, geodezyjne opracowanie projektów, dokumentacje geodezyjne do celów prawnych, skanowanie laserowe, mapa zasadnicza działki