Geoplan - Geodezja Gorzów

Mapa do celów projektowych

Każda inwestycja budowlana wiąże się z koniecznością skompletowania wymaganych formalnie dokumentów. Jednym z ważniejszych punktów tego etapu prac jest mapa do celów projektowych. Zgodnie z aktualnie obowiązującym prawem musi się w nią zaopatrzyć każdy, kto planuje wybudowanie obiektu, na który trzeba uzyskać pozwolenie władz.

Mapa do celów projektowych – gdzie uzyskać?

Mapa geodezyjna do celów projektowych może być stworzona wyłącznie przez osoby do tego uprawnione. Inwestorzy zainteresowani tego typu dokumentacją muszą zgłosić się do biura geodezyjnego, gdzie znajdą właściwego specjalistę. Cena uzyskania MDCP jest zależna przede wszystkim od miejsca, gdzie ma powstać budynek. Podstawą do stworzenia opracowania kartograficznego dla klienta jest mapa zasadnicza do celów projektowych. Dokument w wersji zasadniczej jest sporządzany na użytek państwa i zawiera m.in. informacje o uzbrojeniu terenu oraz kluczowych obiektach topograficznych. Poza tymi danymi na MDCP specjalista powinien uwzględnić np. gdzie znajdują się linie rozgraniczające, którymi najczęściej są elementy infrastruktury oraz poszczególne zabudowania.

Mapa geodezyjna do celów projektowych – jak powinna zostać wykonana?

Przepisy jasno podają, w jakiej skali powinno zostać, przygotowane na bazie dokumentów zasadniczych, opracowanie. Podane przez władze wartości zależne są od rodzaju planowanej inwestycji. Najczęściej do geodety zgłaszają się osoby zainteresowane pozyskaniem dokumentacji dla działek budowlanych, gdzie skala nie może być mniejsza niż 1:500. Cenne, ze względu na późniejsze etapy inwestycji, jest również uwzględnienie na MDCP obszaru wokół terenu inwestycyjnego. Zgodnie z zasadami specjalista od kartografii powinien w opracowaniu zawrzeć pas co najmniej 30 m wokół planowanych zabudowań – fakt ten nie wpływa na cenę usługi.

MDCP – cena i czas oczekiwania

Sporządzenie kompletnej dokumentacji bywa czasochłonne. Średnio na uzyskanie MDCP czeka się od 5 do 6 tygodni – czas oczekiwania zasadniczo zależny jest jednak od firmy geodezyjnej, którą inwestor zdecyduje się wybrać. Podobnie wygląda kwestia ceny i rozliczenia. Niektóre biura realizują zamówienia klientów na podstawie wcześniejszej zaliczki.

ADRES:

ul. Dzieci Wrzesińskich 8
66-400 Gorzów Wlkp.
Lubuskie
NIP: 5993180032

Prowadź do celu

KONTAKT:
FORMULARZ KONTAKTOWY:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez firmę Geoplan s.j. w celach marketingowych.Zapoznałem się z polityką prywatności.